Přihlášení
Login:
Heslo:
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo
Členské číslo:
<< Zpět na příhlášení
Přihlásit

Sutinový přebor ZZP 2

V duchu aprílového počasí proběhl na Spáleništi u Přední Výtoně ve dnech 8.-9.4.2023 sutinový přebor podle zkoušky ZZP 2, avšak jeho výsledky byly navzdory vrtkavému počasí příjemným příslibem pro kvalifikační klání na letošní mistrovství záchranných psů SZBK ČR.

Datum: 15.4.2023 | Zhlédnuto: 635x


Ještě v pátek přivítalo 8 závodníků krásné jarní počasí, takže trénink poslušnosti na překážkách nedělal psům velké problémy. Nicméně radikální změna počasí přes noc přinesla v sobotu dopoledne prudké ochlazení a sněhové přeháňky, takže i když sníh do zahájení závodu roztál, přesto vytvořila jarní břečka v prostoru překážek na dopolední poslušnosti nečekané komplikace. Odpoledne a v noci při speciálních pracích na sutině už komplikace pro psy nebyly, nicméně mrazivé počasí bylo prověrkou odolnosti pro figuranty a rozhodčí. Posuzování akce se zhostila členka výcvikové komise, rozhodčí paní Kateřina Staňková, pod jejímž vedením precizně hospitovala jako nová adeptka na rozhodčí zkušebního řádu SZBK ČR pro záchranné psy, Ms. Jana Šmídová. Organizačně na výbornou celou akci zajišťovala Jihočeská ZBK pod vedením Ivy Bufkové.

Vítězkou přeboru se stala Ms. Kateřina Hrkalová se psem Zoltan Warrior Soul, druhé místo obsadil Pavel Běhan s dalším zástupcem plemene beauceron, Anima Dogcentrum Guardian. Třetí příčku vybojovala Lucie Dlouhá s australským ovčákem Fortunate Desire Diandra a bramborová byla Hana Habrová s malinoisem Alex Moravia Arabas. Všichni čtyři úspěšně splnili zkoušku ZZP 2 a zařadili se tak do kvalifikačního žebříčku pro letošní mistrovství republiky SZBK ČR, kde podle nových pravidel se může nominovat až 6 psů z letošních ZZP2 přeborů se splněnou zkouškou.

Druhou příležitostí pro zájemce o účast na mistrovství s novým statusem tak bude ještě druhý sutinový přebor ZZP 2, který se bude konat 1.7.2023 v Bořím lese pod taktovkou ZBK Jihomoravského kraje na trenažéru, kde mimo jiné proběhne v říjnu i Český pohár ZZP3.

 

Výsledky závodu zde https://www.zachranari.cz/vysledky/sutinovy-prebor_1694.html 

 

Fotogalerie zde https://eu.zonerama.com/jihocestizachranari/Album/9636150 


    PRAKTICKÝ ZÁVOD KYNOLOGICKÝCH ZÁCHRANNÝCH TÝMŮ / 21.-23.6.2024 / Lysá Hora - Beskydy
    Pozvánka na MOD 2024 - praktický 24h závod záchranných týmů kolem Lysé Hory
    28.2.2024 17:03